TRITAN SHEHU: “RILINDJA” PO HAKMERRET NDAJ LAZARATIT!

0
1189

“Lazarati po izolohet nga Rilindja”, ka qënë akuza e fortë që ka bërë me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook” deputeti demokrat, Tritan Shehu. Ai akuzon qeverinë se po hakmerret ndaj Lazaratit duke lënë urën e Kordhocës në mëshirën e fatit, për faktin se në atë zonë, Rilindja mori vetëm një “grusht” votash.

 

 

POSTIMI I PLOTE
“RILINDJA” PO HAKMERRET NDAJ LAZARATIT!
Ura e Kordhoces eshte e vetmja lidhje e Lazaratit dhe fshatit Kordhoc me fushat e tij.
Gjithashtu nje veper kulturore kjo, e rralle nga arkitektura e saj, pra me vlera te shumellojeshme, po rrezikon te shembet.

Riparimi i fundit i saj eshte realizuar dhjete vite me pare.

PER IRONI PERGJEGJESE PER MIREMBAJTJEN E ASAJ URE ESHTE MINISTRIA E KULTURES, DREJTUSJA E SE CILES ESHTE DHE DEPUTETE E ATIJ QARKU.
Fakti qe ne ate zone Rilindja mori vetem nje “grusht” votash, duket qe eshte shkaku qe e ka lene kete ure te rendesishme ne meshiren e fatit dhe qe po e con Lazaratin ne izolim nga fushat e prodhimit bujqesor te tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here