Ndahet nga jeta në moshën 48 vjeçare këngëtari i mirënjohur Arben Delaj…

0
2001

Eshte ndare nga jeta ne moshen 48 vjeçare kengetari i mirenjohur i Malesise se Madhe Arben Delaj. Sipas informcaioneve te para ka nderruar jete si pasoje e nje infarkti pasi kishte dale nga shtepia e tij. Delaj sefundmi mbante detyren e pergjegjesit te artit ne Qendren Kulturore te Femijeve ne Malesine e Madhe. Ai eshte vleresuar si nje nga kengetaret me te spikatur jo vetem ne Malesi te Madhe, por edhe ne te gjitha trevat e tjera Shqiptare dhe ne diaspore. Kengetari Arben Delaj le pas 3 femijet e tij, bashkeshorten, te afermit, por edhe te gjithe admiruesit e kenges se tij.

Tv1 Channel shpreh ngushellimet me te sinqerta te gjithe familjareve, te afermeve dhe shoqerise se tij per kete humbje te parakohshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here