Itali/Dy shqiptare,babe e bir,arrestohen nga policia pasi fshihnin droge

0
1216

Babë e bir, shtetas shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë në Milano, Itali. Gjatë një kontrolli të jashtëzakonshëm të territorit, karabinierët e Abbiategrasso kanë arrestuar dy shqiptarë, baba e bir, të cilëve iu janë gjetur 5 gram kokainë, 27 gram hashash dhe 326 gram marijuanë. Në shtëpi janë gjetur para cash rreth 27 mijë euro të fshehura.

 

 

Gjithçka nisi nga një kontroll. I riu ishte kontrolluar mbrëmjen e 12 nëntori në brendësi të një lokali shumë të frekuentuar nga të rinjtë në Abbiategrasso, “Castle rock”.

Pasi i gjetën doza droge dhe shumë kartëmonedha të prerjeve të vogla, karabinierët kanë kryer edhe kontrollin në shtëpi. Pas kontrollit babë e bir L.G., 62 vjecc (me precedent) dhe R.G., 23 vjeç u arrestuan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here