Greqi-Sekuestrohet gomonia me 1.6 ton kanabis, u arrestuan 6 shqiptarë

0
964

Policia bregdetare greke ka dhënë detaja në lidhje me operacionin e ndalimit të skafit të ngarkuar me drogë.

Sipas policisë helenë është sekuestrar një sasi kanabisi me peshe 1,6 ton. Gjithashtu është sekuestruar skafi që transpotonte drogen, si dhe nje skaf tjeter, me 4 motorra nga 350 kuaj fuqi.

Gjithashtu janë arrestuar 10 persona, mes të cilëve edhe trë qe ishin ne bordin e skafit.

Te arrestuarit janë 6 shqiptarë, 2 italianë, një grek dhe një bullgar, ndërsa po kërkohen pjesëtarë të tjere të rrjetit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here