Wednesday, May 31, 2023
Home Aktualitet Moti i keq, portet në normalitet

Moti i keq, portet në normalitet

0
696

Situata në portet e vendit është në normalitet që prej ditës së djeshme. Në portin e Durrësit po evadohen normalisht pasagjerët dhe mjetet në Terminalin e Pasagjerëve nga tragetet “Rigel III” dhe “Marina” që kanë mbërritur nga Porti i Barit. Gjithashtu, në Terminalin e Kontenierëve po përpunohet anija “CONTSHIP VOW”.

Në orën 10:05 ka mbërritur po në orar trageti “Mikela” nisur mbrëmjen e djeshme nga Porti i Ankonës.

Në Portin e Vlorës ka mbërritur sipas orarit të parashikuar trageti “Red Star” me 134 pasagjerë. Ndërkohë që pritet të fillojë edhe përpunimi i anijes së çimentos “Edro 4” nga kalata e përpunimit.

Në Portin e Sarandës ka filluar të funksionojë linja ndërkombëtare Sarandë – Korfuz.

Trageti “Xhorxhia” ka mbërritur në orën 09.00 dhe është nisur drejt Korfuzit në orën 10.00. Ndërsa trageti “Santa 2” ka mbërritur në orën 09.15 dhe pritet të niset sipas orarit të paracaktuar në orën 13.00 të ditës së sotme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here