Presidenti Meta në Francë, takon eurodeputetin Renaud Muselier: Bashkëpunim i gjithanshëm

0
699

Presidenti i Republikës Ilir Meta ndodhet në Francë, ku sot është takuar një eurodeputet.

Lajmi është publikuar në faqen zyrtare të Presidentit Meta në “Facebook”, ku flitet për bashkëpunim të Shqipërisë me rajonin e Provence-Alpes-Cotes d’Azur.

“Sot në Marsejë, me Presidentin e Rajonit të Provence-Alpes-Cotes d’Azur, Renaud Muselier, eurodeputet, duke folur për bashkëpunimin e gjithanshëm të Shqipërisë me këtë rajon, nga më të bukurit dhe më të begatët e Francës e të Mesdheut.🇫🇷🇦🇱”, shkruan Meta.

Meta fb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here