Tabaku: Korrupsioni nuk luftohet permes fasadave por…

0
864

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku përmes një postimi në Facebook, ka theksuar se nuk luftohet korrupsioni përmes fasadave.

Sipas saj për të luftuar korrupsionin duhet vullnet i fortë politik, që kësaj qeveri i mungon.

Ja çfarë shkruan Tabaku:

Një qeveri e korruptuar e lufton korrupsionin përmes fasadave dhe vullnetit politik për të mos ndëshkuar fajtorët.

Janë 2.8 mld euro vjedhje e faktuar nga KLSH që qeveria ka kryer gjatë gjithë qeverisjes. Lufta ndaj korrupsionit kerkon vullnet politik e qartesisht kjo qeveri nuk e ka.

Lufta ndaj korrupsionit kerkon qe te jete e para ne rend te dites, kerkon shembuj, kerkon transparence. Pas cdo tenderi, cdo koncesioni, pas cdo emerimi ne administrate e pas cdo ligji qe miraton kjo qeveri ka klientelizem. Fatkqesisht kjo qeveri deshtoi te punoje per shumicen, por punoi thjesht per nje grusht njerezish.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here