Përvjetori i UNICEF, Meta: Të reflektojmë për të sotmen dhe të ardhmen e fëmijëve

0
661

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në kuadër të pervjetorit të UNICEF-it ka uruar me një foto ku shihet me disa të rinj.

Në një mesazh për mediat, kreu i shtetit jep mesazh të qartë që kjo datë të shërbejë si ditë reflektimi per të sotmen dhe të ardhmen e fëmijëve.

MESAZHI I METËS
Sot, në ditëlindjen e UNICEF, të reflektojmë për të sotmen dhe të ardhmen e fëmijëve, për të rritur përkujdesin e dashurinë, veçanërisht ndaj atyre pa kujdes prindëror, si dhe për të promovuar të drejtat e tyre e për t’ju garantuar të ardhmen në një Shqipëri më njerëzore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here