Rama nderon me medalje elektriçistin qe humbi jeten ne krye te detyres dhe i premton familjes…

0
1090

Sabri Vlinga, elektricisti nga Fieri që humbi jetën në krye të detyrës teksa mundohej të rikthente energjinë elektrike në zonë gjatë përmbytjeve në ditët e para të dhjetorit është nderuar me medalje nga kryeministri Edi Rama.

 

 

I pari i qeverisë ka pritur sot në Kryeministri vëllezërit dhe nënën e elektricistit të ndjerë të cilëve iu ka dorëzuar edhe medaljen e mirënjohjes.

Sakaq mësohet se OSHEE do të mbështesë financiarisht familjen dhe mbulojë shkollimin e vajzës studente deri në diplomimin e saj, premtim të cilin kryeministri ua ka përsëritur nënës dhe vëllezërve.
Rama me nenen

 

25073337_10155387340526523_2966680584303462425_o

25182037_10155387340856523_6821701279317886427_o (1)

 

25311001_10155387341141523_7370827144909107003_o

25311258_10155387340871523_2755802792602854685_o

25182060_10155387340531523_112043324657471544_o
STATUSI I KRYEMINISTRIT
Nderim me medaljen e Mirënjohjes së Kryeministrit për të rënin në krye të detyrës, specialist i dalluar i OSHEE-s, babai i dy fëmijëve, Sabri Vlinga, i cili humbi jetën gjatë punës për përballimin e fatkeqësisë natyrore të fillim dhjetorit 🙏
OSHEE do të mbështesë financiarisht familjen dhe mbulojë shkollimin e vajzës studente deri në diplomimin e saj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here