Tuesday, March 28, 2023
Home Politikë Berisha: Rama me padagogët, me një gjuhë që edhe Shullazi do ta...

Berisha: Rama me padagogët, me një gjuhë që edhe Shullazi do ta kishte lakmi…

0
522

 

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se Rama dje gjatë takimit me profesorë dhe akademikë foli me një guhë që edhe Shullazi do ta kishte lakmi.

Sali Berisha: Me ligjin që bëri, paratë e taksave tuaja iu kalon universiteteve që ja sjellin me çanta paratë në zyrë. Ka 5 vite që ka ndaluar doktoraturat në Universitet publike dhe vazhdojnë në universitetet private sepse ndajnë nga 8 mijë euro. A e dini ju të dashur qytetar që pasi dështoi, të emërojë rektorin me Shullazët e tij shkoi dje dhe foli me gjuhën e Shullazit para trupës së akadmeikëve edhe Shullazi do ta kishte lakmi atë gjuhë që përdori.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here