Monday, March 27, 2023
Home Politikë Ish- kryeministri Berisha: Në farmaci nuk ka hollues gjaku për personat me...

Ish- kryeministri Berisha: Në farmaci nuk ka hollues gjaku për personat me valvul në zemër

0
644

Ish-kryeministri Sali Berisha si mjek në profesion sot në Kuvend ka bërë një denoncim, që i ka ardhur nga një banor i Shkozetit. Ai thotë se prej 5 muajsh në farmacitë e vendit nuk ka ilaç për hollimin e gjakut për ata persona që kanë valvul në zemër.

Berisha: Çdo emergjencë është një procedurë dhe unë vij këtu për të denoncuar pashpitësinë, papërgjegjsmëtrinë në emër të qytetarëve të cilët kanë vendosur valva ne zemër dhe prej 5 muajsh nuk gjenjnë sintrom në treg. Zoti Ruçi kjo është absolutisht  në 80-90% baraz vdekje. Valvula nese nuk merr holluesin e gjakut krijon ndroçkat që e çojnë drejt vdekjes të sëmurin. 

“Jam Xhevahir Bushati banues në lagjen 14 Shkozet, thuaj asaj ndrikullës që recitoi përpara se ka 5 muaj që nuk sintrom në farmacitë e vendit”, lexoi mesazhin Berisha. 

Nuk ka më katastrofë, se këta që luajnë me diamantë si puna e këtij që foli para meje këta e kanë rozë këtë botë, por këta që vdesin për valvula se skanë sintrom për të marrë këta ekanë ferr këtë botë. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here