Goditën për vdekje shqiptarin ne Londer, 3 persona në pranga

0
718

Tre persona kanë rënë në pranga, pasi akuzohen se kanë dhunuar për vdekje emigrantin shqiptar Jozef Boçi. Ngjarja e rëndë ndodhi në Greenwich më 17 shkurt në Londër.

 

BBC shkruan se në pranga kanë rënë shtetasit Oluwatimilehin Oniyitan, 20 vjeç dhe si bashkëpunëtorë të tij, shtetasit Ibrahim James, 21 vjeç dhe Dominic Broën, 29 vjeç.

30-vjeçari pasi u qëllua me disa herë me sende të forta, mori plagë të mëdha në kokë. Ndonëse iu ofrua ndihma mjekësore ai humbi jetën dy ditë më parë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here