‘Off line’ shkaterron banden shqiptare te hajduteve te florinjve ne Itali

0
665

Policia italiane arrestoi dje 7 shqiptarë, të cilët akuzohen për një seri grabitjesh. Në sajë të operacionit të koduar ‘Off line’ u shkatërrua banda shqiptare, që vepronte midis zonës së Toskanës dhe Umbrias, ndërsa në këto 5 muaj dyshonte se kryenin 6 grabitje në ditë.

‘La Nazione’ shkruan se shqiptarët pasi hynin në banesat e italianeve merrnin prej aty sende të shtrenjta, unaza dhe florinj dhe me pas i shisnin, ndërsa paratë i dërgonin në Shqipëri.

 

Banda e kishte shtrirë aktivitetin kriminal në Siena, Arezza, Firenze e Perugia. Policia italiane vijon ende hetimet për dokumentimin e plot të këtij rasti.
download (2)

download (3)

download (4)

download (5)

download (6)

download (7)

download (8)

download

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here