Biznesi i vogël mbyll qepenat, deputetët e PD dhe LSI në krah të tyre…

0
556

 

Tregjet kryesore në Tiranë, Tregu Çam, Medreseja Tregu Elektrik dhe Tregu Ushqimor por edhe dyqanet tek rruga e Durrësit dhe e Kavajës kanë ulur sot qepenat për 1 orë, në shenjë proteste ndaj përfshirjes në skemën e TVSH-së. Por jo vetëm në Tiranë përfaqësursit e bizneseve të vogla po protestojnë sot edhe në rrethe. Në mbështetje të protestës janë sot edhe deputetët e Partisë Demokratike dhe ata të Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Ndarja e deputetëve të PD

Rruga Durrësit: Nga PD- Edi Paloka, nga LSI- Nora Malaj

Don Bosko: Nga PD- Edmond Spaho, nga LSI- Shezai Rrokaj

Rruga Kavajes: Nga PD- Florion Mima dhe Kleves Balliu, nga LSI- Floida Kërpaci

Tregu Ushqimor: Halim Kosova, Xhemal Gjunkshi, Silva caka

Tregu tek Fakulteti i Ndërtimit: Aldo Bumçi, Flamur Noka, nga LSI- Endrit Braimllari

Tregu tek Medreseja: Jorida Tabaku, Romeo Gurakuqi, Viktor Tusha

Tregu i Elektroshtepiakeve: Nga PD- Isuf Cela, Myslym Murrizi, Ervin Salianji, Valentina Duka

Tregu Çam dhe Myslim Shyri: Nga PD- Genc Pollo, Gent Strazimiri, ndërsa nga LSI-Kejdi Mehmetaj

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here