Thursday, March 23, 2023
Home Kronika Vidhet arka e kishës së Shën Sotirit në Korçë

Vidhet arka e kishës së Shën Sotirit në Korçë

0
524

Persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur me thyerje arka (paraklisi ku besimtarët hedhin lek) e cila ndodhet në rrethimin e jashtëm të Kishës së Shën Sotirit në Korçë.

“Nga deklarimet e marra, dyshohet se në arkë është marrë një sasi prej rreth 20.000 të reja” informon policia e Korçës.

Policia, në vendngjarje, po kryhen veprimet proceduriale dhe po punohet për identifikimin e kapjen e autorëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here