Strazimiri:Rama futi në sallën e Parlamentit badigardët e armatosur

0
440

Partia Demokratike akuzon Ramën se futi në sallën e Kuvendit bodyguardët e tij të armatosur.

Bëhet fjalë për momentin e përplasjes mes palëve ku deputetët e opozitës hodhën ujë, vezë dhe miell në drejtim të kryeministrit dhe Ministrave.

Deputeti Gent Strazimiri teksa ka publikuar videon e momentit kur bodyguardët e Ramës hyjnë në sallë, shprehet se kurrë më parë asnjë Kryeministër nuk e ka shkelur këtë kanun të parlamentarizmit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here