Mesoni formacion e kuqebluve ne perballje me Teuten…

0
562

Ne oren 19:00 ne stadiumin Niko Dovana te Durresit luhet ndeshja e fundit e superliges per kete jave mes Teutes vendase dhe Vllaznise mysafire.Mesohet se tekniku i kuqebluve Ernest Gjoka do te nxjerre ne fushe nga minuta e pare portierin Sherri,ne mbrojtje Gocaj,Urelesi,Berisha dhe Mersini.Ne mesfushe Krymi,Tafili,Lika,Vucaj ndersa ne sulm Ribaj dhe Sukaj.Skuadren shkodrane e shoqeron nje numer i madh tifozesh ne mbeshtje te kuqebluve ato kane udhetuar nga Shkodra ne pritje te nje rezultati pozitiv.,Vllaznia ka 3 pike me shume se Teuta ne tabelen e klasifikimit dhe nje fitore do te shkepuste Vllaznine nga lufta per mbijetese ndersa humja ne Durres mund i veshtireson akoma dhe me shume gjerat per ekpin shkodran.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here