Rama mbërrin në Rinas pas vizitës në Gjermani

0
551

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në aeroportin e Rinasit, pas vizitës në Gjermani.

Ai tha se takimi me kancelaren gjermane Angela Merkel, ishte një moment shumë i rëndësishëm për të shkëmbyer opinionet në lidhje me raportin e progresit për çeljen e negociatave.

Rama: Besoj se kjo vizitë mund të konsiderohet e suksesshme. Jam i bindur që në fund të vizitës ka një kuptim më të plotë nga ana e gjithë aktorëve lidhur me pozicionin ku gjendet sot Shqipëria dhe legjitimitetin tonë që raporti i komisionit të mbështetet nga qeveria dhe parlamenti gjerman. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here