Presidenti Meta pret për 45 minuta në Presidencë Patriarkun rus Kirrill…

0
589

 

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur paraditen e sotme në institucionin e Presidencës, Patriakun e Moskës dhe Gjithë Rusisë, Shenjtërinë e Tij Kirill me rastin e vizitës historike në vendin tonë.

Në këtë takim që zgjati rreth 45 minuta, Patriarku rus shoqërohej nga Kryepeshkopi Anastas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here