Tuesday, May 28, 2024
Home Politikë Sot raundi i parë i bisedimeve mes Shqipërisë dhe Greqisë

Sot raundi i parë i bisedimeve mes Shqipërisë dhe Greqisë

0
613

Shqipëria dhe Greqia kanë zhvilluar sot raundin e parë të bisedimeve mbi delimitimin e zonave detare me Shqiperinë.

Lajmi është bërë publik nga ministria e Jashtme e Greqisë në faqen zyrtare.

“Raundi i parë i bisedimeve midis Greqisë dhe Shqipërisë mbi përcaktimin e zonave detare mes tyre ndodhi sot, më 30 prill 2018, në Tiranë. Takimi u zhvillua në një klimë konstruktive bashkëpunimi”, thuhet në njoftimi e ministrisë së Jashtme.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here