Denimi i kreut te FRPD,zbardhet vendimi i gjykates!

0
711

Behet publik vendimi nga Gjykata e Shkalles se pare ne Shkoder ndaj kryetarit te FRPD-se ne Shkoder Arvit Bushati pas protestave te realizuara nga ky grup te rinjsh ne qytetin e Shkodres…Kete e ka bere publike vete Bushati ku ne nje status ne facebook ai ka publikuar vendimin:

Statusi:

Sot u shpall vendimi!!!
Siç kemi qene ne kontakt edhe me pare ne lidhje me vendimin e gjykates se shkalles se pare Shkoder, i marre ne kurriz te te rinjve te FRPD Shkoder dhe posaçerisht ndaj meje, sot po bejme publik vendimin.
Shpallja fajtor dhe denimi me 60.000 leke te reja nuk ka aspak ndikim ne qellimin e punes tone.
As kjo forme dhe asnje lloj forme tjeter nuk do sherbejne qe ne te zmbrapsemi nga rruga dhe te drejtat tona.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here