Protesta e taksistëve në Shkodër, policia: Janë ndëshkuar 18 mjete në aksionin kundër informalitetit…

0
622

Nje dite pas protestes se taksive 4+ 1 ne  Shkoder, Policia Rrugore dhe ajo bashkiake kane dalur ne terren ne mbeshtetje te tyre.

Taksisteve iu premtuar nisja e aksionit te perbashket kunder informalitetit. Policia i beri thirrje qytetareve te perdorin vetem mjetet e licensuara dhe jo ato te palicensuara.

Gjate ketyre diteve jane ndeshkuar 18 mjete te palicensuara nga policia rrugore, ne aksionin e nisur kunder informalitetit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here