Ambasadori Lu flet me emra: Shumë politikanë të inkriminuar nuk janë më në jetën publike

0
557

 

Ambasadori i SHBA në vendin tonë, Donald Lu, ka folur sot për politikanët e inkriminuar dhe Shoqërinë Civile. Në një konferencë me temë “Modelet e reja të biznesit për OSHC-të”, ambasadori Lu tha se shumë politikanë të inkriminuar nuk janë më ne jetën publike.

Ai ka folur me emra, duke përmendur Arben Ndokën, Elvis Rroshin, si dhe rastin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Ai ka theksuar rëndësinë e zbatimit të reformës në drejtësi dhe vettingut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here