Monday, April 15, 2024
Home Politikë Basha: Fatmir Xhafaj të japë dorëheqjen, prokuroria ta hetojë

Basha: Fatmir Xhafaj të japë dorëheqjen, prokuroria ta hetojë

0
589

Kreu i Partisë Demokratike akuzoi Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se po i fshihet përgjegjësisë ligjore dhe politike lidhur me aktivitetin kriminal të vëllait të tij.

Në një dalje për mediat nga selia blu, Basha tha se Fatmir Xhafaj duhet të largohet menjëherë nga posti i Ministrit të Brendshëm dhe ti hapë rrugë hetimeve.

“Shqipëria nuk meriton të kalojë nga afera Tahiri tek afera Xhafaj. Në emër të opozitës kërkoj largimin e Fatmir Xhafaj” tha ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here