Strategjia 2018-2022, kryeparlamentari Ruçi: Do ngremë nënkomision parlamentar për KLSH

0
553

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka prezantuar ditën e sotme strategjinë për zhvillimin e institucionit për periudhën 2018-2022. Në tryezën me temë “Zhvillimi i marrëdhënieve efektive të punës midis institucioneve të larta të auditit dhe parlamenteve”, ishte i pranishëm edhe kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi.

“KLSH do të jetë më aktiv, më cilësor, më vizionar. Do ngremë nënkomisionin parlamentar për Kontrollin e Lartë të Shtetit”, u shpreh kryeparlamentari Ruçi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here