Gëzuar Bajramin! Një urim nga ish-kryeministri Sali Berisha

0
1140

Ish-Kryeministri Sali Berisha i ka dërguar një mesazh urimi, besimtarëve myslimanë sot me rastin e festës së tyre të Bajramit.

“Gezuar Bajramin! – shkruan Berisha. – Te dashur miq, pas agjerimit te muajit te madhnueshem te Ramazanit, besimtaret musliman shqiptar festojne sot ne kete dite te bekuar Bajramin. Le te urojme nga zemra te gjithe se bashku qe i Gjithfuqishmi te pranoje dhe te shnderroje sakrificen e tyre ne miresi, paqe dhe harmoni per ata, familjet e tyre dhe mbare kombin tone. Gezuar!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here