Aplikacioni WhatsApp nuk do funksionojë më për këto celularë

0
869

WhatsApp ka njoftuar se aplikacioni nuk do të funksionojë më në disa lloje të celularëve iPhone dhe Android.

Shërbimi i njohur i mesazheve që ka 1.5 miliardë përdorues në gjithë botën do të heqë disa prej tyre në 2 vitet e ardhshme.

WhatsApp ka zbuluar me anë të një postimi se kompania do të zhdukë këto lloj sistemesh deri në 1 shkurt 2020.

-iOS 7 dhe më të vjetër

-Android Gingerbread 2.3.7 dhe më të vjetër.

Për më tepër, aplikacioni mund të ndalojë funksionimin në çdo kohë, prandaj ndoshta është koha për të blerë një telefon të ri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here