Arrestohet në Durrës 46 vjeçari i kërkuar në Itali për rrëmbim e prostitucion

0
674

Një 46 vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, u arrestua nga policia e Durrësit.

Në pranga përfundoi Ermal (Alberto)Daci, 46-vjeç,  banues në Tiranë.

Gjykata e Apelit në Napoli Itali e ka dënuar këtë shtetas me 10 vite e 11 muaj burg për veprat penale “Shfrytëzim prostitucioni “, “Rrëmbim personi” dhe “Marrëdhënie seksuale me dhunë”

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here