Kaba: Vetëm një bastard si Edi Rama mund të kërcënojë si kryetari i bandës, babain e një fëmijë

0
1082

Nga Dritan Kaba –

Vetëm një bastard si Edi Rama mund të ulërasë e të kërcënojë si kryetari i bandës, babain e një fëmijë, burrin e një gruaje, oficerin hero Nuhu, që e la pa mbrojtje në duart e bandës së tij të Rilindjes.

Kërcënon se do e ndjek këmba-këmbës, fiks shprehje krimineli e banditi, që kërcënon jo nga trimëria por nga frika që i ka hyrë në bark.

Kërcënon, jo Nuhun, por ata frikacake që i ka emëruar shefa policie e drejtora që të mos bëjnë gafë të nxjerrin zë, për krimet e bandës dhe banditeve të tij.

Një dhjaks si ai mund të kërcënojë nga posti i Kryeministrit në emër të mafias së tij, por ai nuk kërcënon vetëm Nuhun, indirekt ai po kërcënon prokuroren e çështjes, të mos hapë gojë për të vërtetën e ngjarjes.

Plehrë, që mbron përdhunuesin dhe ushtarët e tij dhe lë vajzën pa mbrojte dhe indirekt kërcënon edhe viktimën, që mos hap gojë se kur kërcënoj Nuhun e kupton çfarë të gjen ty!

Spurdhjak, që kërcënon oficerin trim Nuhu në emër jo vetëm të bandës së përdhunuesve, por edhe në emër të atyre banditeve që ai ka çuar para drejtësisë.

Për të vetmen arsye se oficeri trim Nuhu nuk është nga ata të fushatës së mbjelljes e korrjes së drogës, por as nga ata që hodhën kapelën për të rrëmbyer vota dhe kërcënuar qytetarët.

Por, Nuhu, duke sakrifikuar jetën u fut mes banditeve, me qëllimin sublim të tij, të largonte sa të mundte helmin nga rrugët, shkollat dhe të rinjtë,

Gjithsesi nuk i vë shumë faj Ramës së i tillë është kriminel, dhunues i grave, inspirues i drogës dhe bedel i krimit të organizuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here