VIDEO/ Padi për Edi Ramen, Vasili: Kryeministri ka kanosur denoncuesin

0
613

Opzita ka depozituar gjatë paradites së sotme një denoncim për kreun e qverisë Edi Rama në lidhje me kërcënimin që ai i ka bërë oficerit të policisë Nuhu i cili denoncoi  përdhunimit e një vajze në Fushë Krujë nga djali i një deputeti të Partisë Socialiste.

Kreu i Grupit parlamentar të LSI tha pas depozitimit të kërkesë padisë se:

Është kansur denoncuesi

Çdo deklarim i lidhur me komisar Nuhun dhe pas këtyre deklarimeve djali I deputetit është në burg

Deklarimet e tij shkaktuan arrestimin sepse në rast të kundërt nuk do të ndodhte

E vertata doli në shesh duhet të hetohet

Edi rama është i paditur edhe për audiopërgjimin, kur tha se kishte marrë përgjigje për ekspertimin e audipërgjimit

Çfarë ka më shumë qytetari Edi Rama nga çdo qytetar tjetër në Shqipëri që nuk merret në pyetje

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here