Friday, April 19, 2024
Home Aktualitet Kisha katolike Shkodër përshëndet vendimin e Kryeministrit Rama për mbylljen e kazinove...

Kisha katolike Shkodër përshëndet vendimin e Kryeministrit Rama për mbylljen e kazinove dhe basteve sportive…

0
862

Arqipeshkvia Metropolitiane Shkoder – Pult pershendet vendimin e Kryeministrit Rama per mbylljen e kazinove dhe basteve sportive ne te gjithe vendin. Reagimi vjen nje dite pasi Kryeministri i vendit dha lajmin se pas 1 janarit nuk do te kete me as edhe nje kazino te hapur.

Sot me kenaqesi kemi marr komunikimin zyrtar nga Kryeministri per vendimin e qeverise persa i perket mbylljes jo vetem te kazinove elektronike, pro edhe te basteve sportive ne zonat e banuara.

Sot jam shume i kenaqur per kete lajm dhe uroj dhe shpresoj qe ne te ardhmen te arrihet deri ne mbylljen e te tyre te plote.. pasi shkaterrojne familjen dhe favorizojne krimin e organizuar.

Reagimi:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here