Vrasja e Kastriot Reçit, reagon AMA: Televizionit i është hequr licenca në vitin 2018

0
837

 

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka reaguar me keqardhje lidhur me vrasjen e Kastriot Reçit, ndërsa thekson se 47-vjecari nuk rezulton të jetë pronar i asnjë televizioni apo subjekti tjetër.

“AMA në përgjigje të interesit publik, sqaron se shtetasi Kastriot Reçi nuk rezulton të jetë pronar i asnjë televizioni apo subjekti tjetër.

Kastriot Reçi ka qenë ortak i televizionit “M+”, të cilit i është hequr licenca me vendim Bordi të AMA-s në vitin 2018.”- thuhet në deklaratën e AMA-s.

Deklarata e plotë:

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), shpreh keqardhje për humbjen e jetës së shtetasit Kastriot Reçi dhe i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes.

AMA në përgjigje të interesit publik, sqaron se shtetasi Kastriot Reçi nuk rezulton të jetë pronar i asnjë televizioni apo subjekti tjetër.

Kastriot Reçi ka qenë ortak i televizionit “M+”, të cilit i është hequr licenca me vendim Bordi të AMA-s në vitin 2018.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here