GREQI

Një tërmet me magnitudë 4.9 të Shkallës Rihter ka rënë në ishullin Zakynthos të Greqisë duke u ndier dhe në zonat përreth.

Raportohet se nuk ka dëme në njerëz apo në banesa ndërsa epiqendra e tërmetit ka qenë në detin Jon pikërisht afër Zakynthos dhe 50 kilometra larg nga gadishulli i Peloponezit.

Prej fillimit të 2020 Greqia është përfshirë nga një sërë tërmetesh por ky është më i madhi.

Balkna

LEAVE A REPLY