Sunday, June 16, 2024
Home Aktualitet Meta përkujton 75-vjetorin e fitores mbi nazi-fashizmin: Shqipëria ka arsyeje të ndihet...

Meta përkujton 75-vjetorin e fitores mbi nazi-fashizmin: Shqipëria ka arsyeje të ndihet krenare, prej 11 vitesh anëtare e NATO

0
1971

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar me një mesazh 75-vjetorin e fitores mbi nazi-fashizmin.

Përmes një postimi në ‘Twitter’ kreu i shtetit theksoi se Shqipëria ka arsye të ndihet krenare për kontributin e saj gjatë Luftën e Dytë Botërore dhe që prej 11 vitesh është e përkushtuar si anëtare e NATO-s.

“Në 75-vjetorin e fitores mbi nazi-fashizmin, Shqipëria ka arsye të ndihet krenare për kontributin e saj gjatë LIIB dhe që prej 11 vitesh është e përkushtuar si anëtare e @NATO. Të angazhuar për të përmbushur të gjitha detyrimet për të qenë sa më parë edhe anëtarë të BE. 🇦🇱🇪🇺”, shkruan Meta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here