Diell dhe ulje e lehtë e temperaturave, njihuni me parashikimin e motit

0
641

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 20°C në 30°C, në zonat e ulëta nga 26°C në 36°C dhe në zonat bregdetare nga 27°C në 37°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here