Saturday, January 19, 2019

Vettingu – Puna e komisioneve të reformës në drejtësi nis me...

Tre komisionet e reformës në drejtësi nisin zyrtarisht punën. Në inaugurimin e godinës ku do të ushtrojnë funksionin Genta Tafa, kreu i Komisionit të...

Nga Kodheli te Pjerin Ndreu, deputetët ankohen për ministrat në mbledhjen...

TIRANE- Në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste kanë shpërthyer pakënaqësitë menjëherë pasi prej aty është larguar kryeministri i vendit, Edi Rama. Gazetarja Marsela Karapanço...

Kryemadhi reagon pas Komunikimit Javor te Rames: Aktron i frikesuar duke...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka reaguar pas Komunikimit Javor të kryeministrit Edi Rama.     Sipas saj, edhe ai i sotmi ishte një...

Vangjel Dule: I vetmi problem mes Greqisë dhe Shqipërisë është Rama,...

Kreu i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule në ceremoninë e përvitshme pranë varrezave greke në fshatin Boboshticës të Korçës, thotë...

“Akademia”, Boçi: Rama e menaxhon buxhetin si ta kishte të vetin

Deputeti demokrat Luçiano Boçi reagoi në lidhje me vendimin e qeverisë për heqjen e fondeve ndaj Akademisë së Shkencave. Në facebook, Boçi shprehet se kryeministri buxhetin...

Balla: Basha eshte “genjeshtar” , Zagani i akuzuar nga prokuroria

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla e quan kreun e PD-së Lulzim Basha ‘gënjeshtar’ pas deklaratave të tij se ish-kreu i antidrogës...

Deputeti i PD-se,Alibeaj: “Rrjeta po shtrëngohet rreth peshqve të mëdhenj”

Deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj përmes një deklarate për shtyp kundërshton dokumentet e paraqitura sot nga Taulant Balla se ish-kreu i antidrogës, Dritan Zagani,...

Manjani: E trishtë! Duan të shfajsohen me rrena koti. Janë zënë...

Maxhoranca kërkon të shfajësohet me rrena koti dhe kjo është e trishtë. Këtë, thotë ish Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani përmes një statusi në Facebook,...

Rama jep disa lajme të mira në Komunikimin Javor

Kryeministri Edi Rama ka dhënë disa lajme të mira, sidomos në sektorin ekonomik në komunikimin e sotëm javor.     “Qetësia e zgjedhjeve që zgjati deri në...

Fotomontazh/ Ja si e ironizon Berisha Ramen

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka ironizuar sot kryeministrin Edi Rama, me një fotomontazh.     Deputeti demokrat me mbishkrimin “Foto e ditës” ka postuar në Facebook-un e tij foto...

Artikujt e fundit