Thursday, April 25, 2019

Rama thirrje qytetarëve: Bëhuni pjesë e platformës online, të përmirësojmë qeverisjen

Kryeministri Edi Rama u ka bërë sërish thirrje qytetarëve shqiptarë që të bëhen pjesë e platformës online ‘Shqipëria që duam’. Në një në këtë kuadër...

Ministrja Mirela Kumbaro: Pse babai im ishte kundër përfshirjes sime në...

Mirela Kumbaro është ministrja më jetëgjatë në dikasterin e Kulturës. Përfshirja e saj në politikë, sipas saj nuk ka qenë diçka e menduar më...

GAZETARI ITALIAN NUK KURSEHET ME RAMËN: KRYEMINISTRI MË ANORMAL NË EUROPË

Kryeministri Rama ka dhë në një intervistë për gazetarin italian Di Roberto Di Caro, të revistës ‘L’Esspreso’. Ndërsa gazetari nuk është kursyer ta thumbojë kryeministrin....

Xhafaj me ambasadorët për vettingun në polici: Me rëndësi asistenca ndërkombëtare

Ministria e Brendshme, në vijim të tryezave konsultuese nisur dhjetorin e kaluar për projektligjin “Për vlerësimin kalimtar të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës...

Xhaçka dekoron atasheun ushtarak amerikan: Marrëdhëniet me SHBA në një fazë...

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka nderoi me “Medaljen e Mirënjohjes” , Atasheun Ushtarak Amerikan në largim, Kapiten i Rangut të Dytë Sam G. Wartell,...

Ndoka: Peshku i madh eshte akoma ne detyre

Kreu i demokristianëve, Nard Ndoka, i ftuar në emisionin “Intervista e Mbrëmjes”, të gazetares Edjona Dervishi, foli rreth protestave te opozitës të lajmëruara për...

Aksioni për ujin, Rama: Më 1 shkurt përfundon “koha e paqes”

Kryeministri Edi Rama zhvilloi në Fier një takim me drejtues të Ndërmarrjes së Ujësjellësit në këtë qytet për të diskutuar mbi reformën e ujit....

Franca heq Shqipërinë e Edi Ramës, nga harta e Europës dhe...

Franca po ndryshe nga “rivalja” e saj në Europë Gjermania po gëzon një pranverë të vërtetë politike, Nën udhëheqjen e qeverisë së Macron, duket...

Në 2025 Shqipëria do jetë në një stad të avancuar të...

Deri në vitin 2025, Shqipëria mendohet se do të jetë në një fazë të avancuar të negociatave me BE-në, ndërsa Serbia dhe Mali i...

Raporti i CIA-s për Shqipërinë, deputeti i LSI: Të vërtetat e...

Deputeti i LSI, Luan Rama thotë se në raportin e CIAS-s për Shqipërinë renditen një sërë problemesh, siç janë korrupsioni, kanabisi, pastrimi i parave...

Artikujt e fundit