Sunday, December 10, 2023
HomeAktualitetNisi dezinfektimi i vatrave te infeksionit

Nisi dezinfektimi i vatrave te infeksionit

-

Filloi ne Shkoder dezinfektimi i vatrave te larvave te mushkonjave, proçes qe po kryhet nen kujdesin e Drejtorise se Shendetit Publik. Perveç kanaleve dhe zonave me ujra te zeza, me rrezikshmëri janë evidentuar edhe pusetat dhe podrumet e pallateve, qe jane kthyer ne pellgje uji me gjithfarë mbeturinash:

Dizifektimi do te vazhdoje edhe ne disa zona te tjera, perfshi dhe Velipojen:
Prezenca e kesaj gjendje prej 25 vitesh ne Shkoder, vlerësohet si mjaft e rrezikshme për jeten e qytetareve, nga mjeku Jorgo Kosta,qe drejton nga afer dezinfektimin:

Dizifektimi ne Shkoder do te vazhdoje për nje kohe te gjate. Kjo për faktin se vatrat si burim infeksioni te malaries dhe sëmundjeve te tjera, sipas specialisteve te shendetesise duhet te trajtohen me larvicid nje here ne 8 dite, për te parandaluar rrezikun qe kercenon shëndetin e qytetareve.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts