Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetEdhe pak dite nga aksionet e kuponit

Edhe pak dite nga aksionet e kuponit

-

1 gushti do t’i rikthejë në terren tatimorët, të cilët në fokus të kontrolleve të tyre do të kenë lëshimin e kuponit tatimor dhe kasat fiskale. Në të gjithë vendin paraqitet problematike situata me lëshimin e kuponit, prandaj faza e parë e këtij aksioni të ri do të jetë sensibiliziuese. Kryetatimori i Shkodres Hysen Hysaj thotë se kuponi duhet të jetë kulturë edhe e vetë klientëve, që ta kërkojnë sa herë blejnë diçka.

Aktualisht tatim – taksat po punojnë me dokumentacionin, për të nisur me pas punën në terren. Bizneset në Shiokë janë të liçensuara, ndërsa në Velipojë ka probleme në subjekte të caktuara shton Hysaj, i cili e quan problem kombëtar lëshimin e kuponit.

Një tjetër shqetësim me të cilin po përballen tatimet, është edhe mungesa e inspektorëve të mjaftueshëm për kryerjen e kontrolleve në terren.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts