Sunday, July 14, 2024
HomeAktualitetSërish trafik I rënduar

Sërish trafik I rënduar

-

Trafiku I rënduar në hyrje të Shkodrës është kthyer në një dukuri normale. E ndërsa sezoni turistik është në fund, kjo dëshmon se duhet ndërhyrje që të shmangim largimin e turistëve nga Shkodra dhe nga zonat turistike më të cilat ky qytet është I rrethuar. Shumë vite më parë turistët nuk qarkullonin për shkak të urës së vjetër të bunës dhe doganës së muriqanit. Ndërsa polici e cila mundohet të vëjë rregull sërish janë drejtues mjetësh të pa përgjegjëshmë të cilët nuk rreskpetojnë radhën…

Situata është e tillë cdo ditë në oraret e pikut në urën e re të bunës dhe në rreth rrotullim. Ndërsa shkaktori kryesor është ura e bahcallekut. Situat cdo ditë vjen e rëndohet dhe përsëritet cdo vitë në sezonin veror. Ndërsa aksush nuk merr mundimin që të sistemoj gjëndjen në këtë nyje kruesore. Trafiku I rënduar në hyrje të shkodrës ka qenë temë e vazhdueshme në kronikat televizive dhe shqetësim I qytetarëve, turistëve dhe I punonjësve të shërbimit por deri më tani askush nuk është munduar të gjej një zgjidhje.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts