Sunday, October 1, 2023
HomeAktualitetProjekti i “madh” per Xhaferraj .

Projekti i “madh” per Xhaferraj .

-

Projekti per ndricimin e rruges se lagjes Xhaferraj  ne njesine administrative Ana e Malit, i filluar nga Bashkia Shkoder vitin e kaluar, mbeti pergjysme ! Eshte nje lagje e populluar e cila e kishte shume te  domosdoshme ndriçimin e rruges gjate nates. Ishte kjo arsyeja qe Bashkia e shpalli jo pa pompozitet projektin per te ndriçuar,   por sic ndodh rendome ne  Shkoder, punet nisin dhe bitisin gjate rruges ! Si jo pak projekte te tjera, edhe ky u la pa u perfunduar ! Banoret e kesaj lagjeje jashta kameras shprehen mjaft te shqetesuar per kete situate ! Pikerisht aty ku fillon kjo lagje, eshte nderprere puna ! Sipas banoreve, kane munguar shtyllat per instalimin e linjes elektrike dhe llampave te ndriçimit dhe Bashkia e la te paperfunduar kete proçes.  Por ata besojne se keto jane vetem justifikime te personave qe shperdorojne fondet qe jepen per te tilla  raste, pasi nuk ka asnje veshtirsi qe te llogaritesh se sa shtylla kerkohen  per sistemin e ndriçimit te rruges se  nje fshati gjate nates, siç eshte ne rastin konkret lagjia Xhaferraj ! Eshte e çuditeshme se si nje projekt i tille qe ne fund te fundit realizohet me fonde minimale, ka filluar ne vitin 2016 dhe eshte lene per te ju percjelle vitit 2017  !

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,876FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts