Wednesday, March 29, 2023
HomeAktualitetIsh-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi përcillet për në banesën e fundit

Ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi përcillet për në banesën e fundit

-

Familjarë dhe të afërm, politikanë, dhe shumë qytetarë përcollën për në banesën e fundit ish-kryeministrin, Bajram Rexhepi.

Për nder të tij kujtimit të tij, ditën e sotme u organizua një ceremoni shtetërore, nën patronazhin e kryeministrin aktual, Isa Mustafa. Mes figurave publike që morën pjesë ishte dhe presidenti i vendit Hashim Thaçi, kryeministri Isa Mustafa dhe ish-kryeparlamentari Kadri Veseli.

Rexhepi ndërroi jetë mëngjesin e ditës së djeshme në moshë 63 vjeçare, pasi qëndroi në koma që nga muaji prill.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,754FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts