Sunday, March 26, 2023
HomeAktualitetBLLOKOHET SHESHI “SKËNDERBEJ”, GRATË NGRENË ZËRIN PËR TË DREJTAT E TYRE

BLLOKOHET SHESHI “SKËNDERBEJ”, GRATË NGRENË ZËRIN PËR TË DREJTAT E TYRE

-

Bllokohet sheshi “Skënderbej”, gratë ngrenë zërin për të drejtat e tyre

Pasditen e sotme organizata të ndryshme joqeveritare janë bërë bashkë dhe kanë dalë në protestë në sheshin “Skënderbej” për të bërë thirrje shoqërisë të denoncojnë dhunën në familje dhe konretisht ndaj grave.

Thirrja sot shkon për të gjitha institucionet përkatëse të mbrojnë çdo grua, t’i sigurojnë liri, e të mos lejojnë asnjë dorë të godasë mbi to. Protesta ka si qëllim t’ju tregojë të gjitha grave të dhunuara dhe familjeve të viktimave të rëna nga dhuna se nuk janë vetëm.

Sot në shesh janë mbledhur qindra gra, burra, figura të njohura të ekraneve shqiptare e shumë të tjerë për të ngritur zërin kundër dhunës, për të treguar fuqinë e grave.

Një ndër to ishte dhe aktorja e njohur Ema Andrea e cila rrënqethi me mesazhin që përcolli.

Screenshot_5.jpg

 

Screenshot_4.jpg

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,751FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts