Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetAxhenda/ Lista e ligjeve që do miratojë Kuvendi deri në 13 tetor,...

Axhenda/ Lista e ligjeve që do miratojë Kuvendi deri në 13 tetor, në program dhe dekreti “Për plehrat”

-

Ky program është miratuar me mirëkuptim në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve të datës 14 shtator dhe njoftuar në seancë plenare.

Në këtë program shihet se mes listës së ligjeve që do të miratojë Kuvendi deri në 13 tetor është edhe Dekreti nr. 9765, datë 14.10.2016 i ish-Presidentit Bujar Nishani “Për kthimin e ligjit “Për menaxhimin e integruar të mbetjeve”, të ndryshuar”.

Në muajin dhjetor të 2016-ës në kohën kur ishte president, Bujar Nishani vendosi të rikthejë për rishqyrtim në Kuvend ligjin për importimin e plehrave. Nishani arsyetoi se ligji ishte në kundërshtim me direktivat e Komisionit Europian.

1

2

3

4

5

6

7

8
(ed.me/BalkanWeb)

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts