Saturday, June 3, 2023
HomeAktualitetGruaja nga Lezha tregon tmerrin: Si më sulmuan në mes të natës...

Gruaja nga Lezha tregon tmerrin: Si më sulmuan në mes të natës në shtëpi, ulërita për ndihmë

-

grabitje-en-lezhe

“Isha në gjumë në dhomë dhe dëgjova zhurma të forta rreth orës 00:50. U zgjova e shokuar dhe kam bërtitur për ndihmë. Nuk dola nga dhoma, vetëm kam njoftuar policinë. Ata pastaj kanë ikur, ndërsa policia ka ardhur menjëherë”, tregon Rita.

grabitje-ne-lezhe-3

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave, duke marrë fillimisht dëshminë e të dëmtuarës për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

grabitje-ne-lezhe-4

53-vjeçarja deklaron se nuk ka pasur probleme apo konflikte me persona në mënyrë që të dyshojë tek ndonjë. Ajo i bën thirrje policisë dhe shtetit për kapjen e autorëve pasi është e vetme në shtëpi dhe që nga dita e sotme ajo ndihet e rrezikuar çdo moment të vazhdoje jetesën normale në shtëpinë e saj në Shëngjin. “BalkanWeb” ka siguruar edhe fotot nga shtëpia e 53-vjeçares ku duken qartë dëmtimet dhe shenjat e dhunës në banesë.

grabitje-ne-lezhe-2

(m.k/BalkanWeb)

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,796FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts