Tifozet shqiptare i luten Xherdan Shaqirit: Shkaterroje…

0
1252

Para pak orësh në Kremlin u hodh shorti i Botërorit ku 32 skuadrat pjesëmarrëse mësuan kundërshtarët për fazën finale të kompetricionit. Ndër të cilët edhe Zvicra. Skuadra helvete ku militojnë edhe shumë futbollistë me origjinë shqiptare u shortua në Grupin E me kundërshtarë Brazilin, Serbinë dhe Kosta Rikën.

 

 

Menjëherë këtë lajm e ka publikuar në rrjetin social ‘instagram’ Xherdan Shaqiri. Në adresë të futbollistit shtatshkurtër vërshuan shumë komente, ndër të cilët edhe shqiptarë. Këta të fundit gati shkonin deri në lutje duke i thënë Shaqirit të jepte maksimumin për të fituar me Serbinë.

shaqirishaqiri 1

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here