Mogherini mbledh liderat e Ballkanit, Rama mbërrin në Shkup…

0
629

 

Sapo ka mbërritur dhe kryeministri Rama në Shkup, ku do të mbahet Samiti Dixhital, bashkë me lider të tjerë të Ballkanit Perëndimor.

Kryministri i Maqedonisë do të presë në takim kryeministrat e Shqipërisë, Kosovës, Malit të Zi, Serbisë dhe Bosnjë-Hercegovinës, në kuadër të samitit të parë dixhital të Ballkanit Perëndimor. Takimin e parë mësohet se Zaev e ka zhvilluar me Ramush Haradinaj.

Në një foto të postuar në rrjetet sociale, nga Zëdhënësja e Komisionit Evropian shihet Mogherini bashkë me liderat e Ballkanit, ku pritet që kryetema e diskutimeve të jetë hapja e neogociatave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here