Surprizat e motit për nesër…

0
1049

Edhe ditën e nesërme, meterologët parashikojnë reshje shiu në shumicën e qarqeve të vendit.

RESHJET

Sipas IGJEUM: Sot pasdite (e enjte, dt.03) dhe nesër (e premte, dt.04) priten reshje të dobëta, por deri lokalisht mesatare, të shoqëruara edhe me shtrëngata në shumicën e qarqeve. Shumica e reshjeve do te bien gjate pjesës se dyte te ditës se sotme.

TEMPERATURAT

Nesër (e premte, dt.04) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 14 / 22 °C
në vendet e ulëta: 11 / 25 °C
në vendet malore: 9 / 20 °C

ERA

Sot pasdite (e enjte, dt.03) dhe nesër (e premte, dt.04) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here