Mandati i Tahirit, KQZ shpall vakancën, kush do jetë deputeti i ri

0
498

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka shpallur vakancën pas dorëzimit të mandatit të deputetit nga Saimir Tahiri.

KQZ njoftoi sot nga Kuvendi është njoftuar zyrtarisht që Saimir Tahirit i ka mbaruar afati i të qenit deputet.

Kuvendi ka kërkuar nga ana e KQZ-së që të nisë procedurat për zëvendësimin dhe zgjedhjen e deputetit të ri.

Në listën emërore të PS-së në Tiranë është Spartak Braho dhe pas tij, kreu i FRESSH, Eljo Hyskaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here