Monday, June 17, 2024
Home Sport Kategoria Superiore U-19/ Vllaznia shpallet kampione, kualifikohet në Champions League

Kategoria Superiore U-19/ Vllaznia shpallet kampione, kualifikohet në Champions League

0
711

Vllaznia U-19 shpallet kampione e Kategorisë Superiore. Kuqeblutë triumfuan 2-1 në finale ndaj Flamurtarit. Ekipi i Zmijanit fiton 3 trofe brenda një sezoni dhe do të marrë pjesë për herë të dytë në Uefa Champions League Youth .

Vllaznia kaloi në avantazh pas një goli të shënuar me penallti në minutën e 25-të nga Repaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here