Thursday, April 22, 2021

Vranësira dhe reshje, ja si do të jetë moti nesër

373
0

E premtja do të shoqërohet nga moti i paqëndrueshëm. Sipas MeteoAlb, pjesa e  parë e ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, të cilat sjellin reshje në zonat malore.

Por oret vijuese shtojnë vranësirat, duke bërë që reshjet e pakta të përfshijnë dhe zonat perëndimore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat nga 6°c deri në 27°c.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperendimor duke krijuar dallgëzimi 3 – 4 balle.

LEAVE A REPLY